این چند کم روزٍ(ه) باقی ما ن د ه . . .

امام رضا علیه السلام  خطاب به ابا صلت هروی فرمودند:


ای ابا صلت! بیشتر شعبان گذشت و این آخرین جمعه آن است؛ کوتاهی گذشته خود را در این ماه جبران کن، بسیار دعا و استغفار کن و خیلی قرآن بخوان؛ و از گناهانت توبه کن، تا وقتی ماه رمضان می‏آید مخلص برای خدا باشی و هیچ امانتی بگردنت نباشد مگر این که آن را رد کنی و هیچ کینه‏ای از مؤمنی در دلت نباشد مگر این که آن را از بین ببری و از هر گناهی که انجام می‏دهی، دست برداری، تقوای خدارا پیشه کن و در نهان و آشکارت به او توکل کن " و کسی که به خدا توکل کند برای او کافی خواهد بود " و در باقی مانده این ماه، این دعا را زیاد تکرار کن:

اَللّهُمَّ اِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا فیما

مَضى مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ

 مِنْهُ

 

پ.ن:ما خوبیم. همین دوروبراییم. اومدم که بخونمتونیول

/ 7 نظر / 7 بازدید
مهدی

[گل][گل] www.mehdibazrafshan.persianblog.ir خوشحال میشم سر بزنید

کوثر

خیلی دیر آپ می کنی. منتظریم از کارای علی کوچولو بگی :)

فصل حیرانی

گويند صاحبدلى، براى اقامه نماز به مسجدى رفت. نمازگزاران همه او را شناختند؛ پس، از او خواستند كه پس از نماز، بر منبر رود و پند گويد. او پذيرفت. نماز جماعت تمام شد. چشم ‏ها همه به سوى او بود. مرد صاحبدل برخاست و بر پله نخست منبر نشست. بسم الله گفت و خدا و رسولش را ستود. آن گاه خطاب به جماعت گفت: مردم! هر كس از شما كه مى ‏داند امروز تا شب خواهد زيست ونخواهد مرد، برخيزد! كسى برنخاست. گفت: حالا هر كس از شما كه خود را آماده مرگ كرده است، برخيزد! باز كسى برنخاست. ...گفت: شگفتا از شما كه به ماندن اطمينان نداريد؛ اما براى رفتن نيز آماده نيستيد... خوش آمدید التما23آ.

وحید زایری

سلام کجایی بابا . کلی نگران شدیم ! دیگه داشتیم از برگشتنتون .... نه ولش کن . حرف بدبد نمی زنیم ![نیشخند] خیلی از دیدن ردپاتون توی وبلاگم خوشحال شدم . رفیق ما چطوره . بیشتر در موردش بنویس . بزرگ میشه مزه اش میره هااااا[نیشخند]

سید فرهاد

سلام: خسته نباشید. اگه دوست داشتید به وبلاگم سر بزنید یا لینک کنید اگر لینک کردید خبر دهید. باتشکر آدرس وبلاگ من : http://fraeesi.blogfa.com نام وبلاگ : ایران توانا

ملیحه

سلام. ممنون از پست زیباتون و خواستم التماس دعای بگم در این شب ها و روزهای عزیز ... اوقاتتون همرنگ بال فرشته ها ... یا حق!